Skip to main content

Юрій Гій: Головне – воля до перемоги

buko_1983

Публікуємо Вашій увазі вирізки з газети “Радянська Буковина”.

«Кращий футболіст місяця» 1983р. «Цього місяця закінчується, оголошений на початку футбольного сезону редакцією газети «Радянська Буковина» конкурс на визначення кожного місяця кращого з гравців, що виступають за команду «Буковина».

 

            Юрій Гій: “Головне – воля до перемоги”

Тренери «Буковини», спеціалісти і любителі футболу давно помітили: півзахисник Юрій найкраще грає тоді, коли команда опиняється в скрутному становищі, і треба докладати багато зусиль для того, щоб переломити хід подій.

                Саме така ситуація склалася й під час матчу чернівчан у Миколаєві з місцевим «Суднобудівником». Уже до 10-ї хвилини буковинці програвали з рахунком 0:2. Юрій помітив, що в діях його колег зникає впевненість, навіть проглядається безнадія. А він у цей критичний момент вирішив довести, що не все втрачено. Намагався відкинути настирливі думки про невдалий початок гри, боровся за кожен м’яч, старався краще допомогти нападові.

                Згодом Ю.Гій вдалося буквально продертися крізь жорстку оборону господарів поля і забити гол. Потім наш півзахисник дав точний пас своєму колезі по команді нападаючому Р.Вербовському, який зрівняв рахунок. І хоч той матч не вдалося виграти ( в кінцевому підсумку він закінчився внічию – 3:3), але Юрій мав право сказати собі, що він зробив все від нього залежне, аби колектив не зазнав гіркоти поразки.

                Наполегливість, воля до перемоги почали формуватися в характері Ю. Гія ще під час занять у Львівській спеціалізованій ДЮСШ з футболу. Розвитку цих якостей особливу увагу приділяв перший тренер юного спортсмена А.М. Крощенко, який вчив сміливості, наполегливості, вмінню грати, як мовиться, на другому диханні.

                З травневих матчів нинішнього сезону найбільше сподобалася Юрію гра в Ужгороді з місцевим «Закарпаттям»,

Усі настроїлися на перемогу, – розповідає він, – кожен розумів, що далі відступати нікуди, адже перед цим ми вкрай невдало грали на виїзді. Сміливо діяли всі, ніхто не уникав боротьби. Якщо хтось втрачав м’яч – інші старалися виправити помилку. Таку гру, коли «Буковина» проявляє справжній бійцівський характер, ціную найбільше. Вважаю, що головне у футболі – воля до перемоги.

Здається, саме цього бракує «Буковині», особливо у матчах на виїзді, – вставляємо обережно слово. Якщо ми належно настроїлися на гру, то можемо перемогти будь-якого суперника, – впевнено стверджує Юрій.

Ця якість нам дуже потрібна зараз, адже ми – чемпіони, і проти нас усі прагнуть грати з повною віддачею сил. Нинішній сезон проходить важче, ніж торішній: принаймні 7-8 команд за рівнем підготовки претендують на перше місце, боротьба ведеться гостра і напружена. Є думаю, ще одна причина наших невдач в іграх на виїзді: ми вміємо краще атакувати, ніж захищатися, а на чужому полі оборона витримує найбільше навантаження.

Як оцінюєш гру півзахисту?

Поки що нема чіткої взаємодії гравців середньої лінії з нападом і захистом. Певною мірою позначається відсутність травмованого Ігоря Заводчикова. Доводиться грати з різними партнерами. А це не йде на користь справи. Роман Вербовський тяжіє до нападу. Мені краще вдається гра від оборони. Усім нам треба позбуватися такого настрою: ось виграємо вдома, заб’ємо більше голів під оплески глядачів, а на виїзді – як вийде. Вважаю, що сповна віддавати сили боротьбі треба в першу чергу у матчах на полі суперників.

 М. Кукурудз, кор. «Радянської Буковини».

На фото: Ю.Гій., фото Е. Зельцера

Матеріал надав: Alex Goosak