Skip to main content

Правила поведінки на фан-секторі

Правила поведінки на 5-му секторі

На сектор слід приходити завчасно. Якщо готується значний перфоменс, треба прийти на за годину/півтори до матчу. Якщо нічого особливого не планується, на секторі потрібно бути за пів години до матчу. Щоб не спізнитись, треба вчасно купити білет (бо за пів години біля каси великі черги), і не забувати про 3 кордони міліції їх проходження може зайняти зайняти від 3 до 15 хвилин, так що розраховуєм свій час. Набільший обшук на самому вході (сумки/кишені…), далі – біля сходів (тест на пронос пляшок та сторонніх предметів), і при вході в самий сектор (білети). Також до матчу подбай про воду і т.д., бо в перерві між таймами буде мало часу, і великі черги.

В день матчу, збираючись на стадіон слід обмежити вживання алкоголю, і бути в адекваті до закінчення матчу. Під час суппорту на секторі намагайся утриматись від паління.

Кольори «Буковини» жовто-чорні, тому верхній одяг має бути саме в цих тонах. Крім цього, одяг не має бути офіційним, або гламурним. Обов’язковим для всіх на секторі є шарф «Буковини».

До матчу не полінуйся вивчити пісні і заряди, які є на сайті . Вболівати потрібно з повною самовіддачею. Максимально гучно, щоб «Вперед Буковино» було чути і в Садгорі!

Вже на самому секторі до початку матчу в разі необхідності допоможи розвішати банери, чи «одягти» прапори. Якщо тобі менше 18, або ти дівчина не ставай в перші ряди сектору . Ряди формуються знизу вверх. Не слід ставати ногами на сидіння, і бити по ним під час кутових/штрафних.

Суппорт веде людина з мегафоном в першому ряді. Він повернутий спиною до поля, і лише по його команді сектор починає той чи інший заряд/пісню. Категорично забороняється починати самому і підбурювати інших. Заряди, які містять хлопки – ними ж і закінчуються. Хлопки потрібно здійснювати не нижче рівня обличчя, а краще над головою. Для синхронності ритму внизу сектору також стоїть людина з барабаном. Щоб сектор звучав єдиним цілим, кожному треба прислухатись до ударів барабану, і заряджати в такт.

В перерві між таймами старайся залишатись на секторі. Йти можна лиш тоді, коли після свистка на перерву сектор вже не заряджає, і лиш в разі великої необхідності. Повернутись потрібно до початку 2-го тайму.

Якщо на матчі тобі доручили прапор чи розтяг (двуручник), піднімай його лише по команді, разом з іншими прапорами/розтягами. Коли закінчили використовувати, подбай, щоб прапор був складений, і ніхто його не пошкодив. Не спіши йти з фінальним свистком – допоможи зняти прапор, віддай людині, яка їх збирає. Також по завершенню матчу на секторі можуть бути важливі оголошення.
На секторі заборонено фотографувати/знімати відео. Під час матчу на бігових доріжках є наш штатний фотограф, і після матчу на сайті з’являються найкращі фотографії і відео.

Не залишай після себе порожні пляшки, обгортки. Після закінчення матчу ми організовано йдемо з сектору.

Слід поважати одне одного і працю фанатів.

Наша діяльність не закінчується стадіоном, і в проміжках між матчами наш актив робить банери, шиє прапори, друкує листівки. Не будь байдужий і пасивний. Зроби у вільний час розтяг, чи зший жовто-чорний прапор. Не знаєш як – здай 15-20 гривень і вони підуть на фарбу, тканину, піротехніку для яскравого оформлення сектору і розвитку чернівецького ультрас руху загалом.