Skip to main content

Буковина – Геліос – 1:1

buko_gelios_27_05_17

27 травня 2017 р. Чернівці. КСОП «Буковина». 1225 глядачів.

Арбітр – Новохатній (Київ), асистенти арбітра – Толмачов (Маріуполь), Целовальник (Донецьк), четвертий арбітр – Маляр (Хмельницький), спостерігач арбітражу – Жосан (Херсон).

«Буковина» : Мозіль, Тєрєхов, Мироненко, Гудак, Бойчук, Покотилюк, Сніжко, Чеботарьов, Гуськов, Сербул (Гунчак, 82), Бугай. Запасні: Леонідов, Мазур, Раца, Геник. Головний тренер – Олег Ратій.

«Геліос» : Волинець, Акубардія (Ольховський,76), Чередніченко, Лобойко, В. Кравченко, Гранкін, Луценко, Скоблов, Кіча (Абєлєнцев, 56), С. Кравченко, Івашко (Семенець, 42). Запасні: Сидоренко, Норенков, Масалов, Коротецький. Тренер – Сергій Сізіхін.

Голи: Сніжко (34), Ольховський (78).

Попередження: Покотилюк (79), Чеботарьов (88), Бойчук (90+2) – Кіча (54), Акубардія (66), Лобойко (86), Чередніченко (89), Абєлєнцев (89).

Вилучення: Покотилюк (81, друге попередження), Луценко (88).

Господарі напередодні матчу заявили 37-річного півзахисника Руслана Гунчака. Відразу ж включати його в стартовий склад команди на гру головний тренер Буковини Олег Ратій не став, а вніс в число запасних. А в порівнянні з попереднім матчем проти Черкаського Дніпра (0: 2) наставник господарів був змушений зробити лише одну рокіровку. Замість Клака, який відпочивав через дискваліфікацію, гру з перших хвилин почав Сніжко.

Не обійшлося без перестановок і в стартовому складі харків’ян, які, нагадаємо, в попередньому турі не змогли виграти в Сумах у місцевих Городян (0: 0). Наставник Геліоса Сергій Сізіхін на вістрі атак колективу виставив Івашко, а не Семенца. До всього, не виявилося навіть в запасі Субочева. Замість нього місце в старті зайняв Скоблов.

Обидві команди розпочали матч спокійно. Харків’яни форсувати події явно не поспішали, а вдавалася до спроб розвідати обстановку на поле і освоїтися на ньому. Зате господарів турнірна ситуація зобов’язувала йти вперед і шукати своє щастя тільки в атаці. Саме вони постаралися першими явити своє атакуючий запал, але отримали належну відсіч з боку Сонячних, які на 7-й хвилині змогли вивести Сергія Кравченка на завершальний удар. Однак кут для обстрілу у ударного форварда Геліоса був дуже вже гострим і в ворота він не потрапив.

Після цього гравці Буковини буквально вистрілили відразу двома найнебезпечнішими випадами. Виконував соло в них Гуськов, за яким зліва не встигали то Акубардія, то Чередниченко, який намагався допомагати партнеру. У першому випадку 8-й номер господарів асистував Чоботарьову, який ударом сходу перевірив пильність Волинця. А на 10-й хвилині лише самовіддана підкат у виконанні Гранкіна перервав прорив Гуськова. Згодом відповідно ньому стали нагадувати про свою присутність на полі Сніжко і Бугай. Саме від цього тріо виходила основна загроза захисним побудов харків’ян.

На 14-й хвилині вже більш прицільним ударом відзначився Сергій Кравченко. Після кросу від Кичи він приловчився і пробив п’ятою – Мозіль м’яч з-під поперечини виловив. Через шість хвилин занепокоєння обороні Геліоса і роботу Волинцю знову доставив Гуськов. Черговий свій рейд з флангу він завершив неприємним ударом, але голкіпер Сонячних зіграв надійно. Гості відповіли випадів господарів тотальним домінуванням. М’яч частіше був у них, вони невпинно плели мережива своїх атак, але гостроти в них було небагато. Гравці Буковини відповідали гострими рейдами, і на 33-й хвилині вичавили з однією з таких атак гол. Бугай з меж карного відкинув м’яч назад на лінію штрафного під удар Сніжко, і той ударом сходу не промахнувся. 1: 0.

Пропустивши м’яч, харків’яни постаралися діяти в творенні на порядок настирливий і мобільніше. Гравці Буковини відкотилися в оборону великими силами і грунтовно перебудувалися на контрдействия. При домінуванні гостей підопічні Олега Ратія на 39-й хвилині спорудили ще одну чималу загрозу воротам Геліоса. Гуськов пішов на брівці від Чередниченко, увійшов в штрафну і з-під Луценко спробував знайти в центрі штрафного Сербулов. М’яч до адресата не дійшов, зате вийшов украй небезпечний удар, нехай і неточний.

На почин другої 45-хвилинки Сонячні могли паритет відновлювати. Сергій Кравченко зауважив підключення по центру Семенца, який ще до перерви замінив Івашко, і віддав йому пас на вихід. Той метрів з 14-ти пробив, здавалося б, напевно, але вище всяких похвал зіграв Мозіль і перевів сферу на кутовий. Після цього епізоду гра пішла за сценарієм харків’ян. Вони більше володіли м’ячем, атакували і напружували оборону Буковини. Та трималася, а у відповідь господарі про випади думали не так вже й часто.

При неслабо тиску гостей їм лише під саму завісу гри вдалося створити по-справжньому небезпечний момент і вичавити з нього гол. Свіженький Ольховський своєчасно підібрав сферу в районі 11-метрової позначки і з розвороту точно пробив крізь частокіл ніг гравців обох команд. 1: 1.

Заключні 10 хвилин гри вийшли надзвичайно нервовими і багатими на дисциплінарні стягнення. На 81-й хвилині поле достроково покинув буковинець Покотилюк. Незабаром відбулося повернення в команду господарів Гунчака. Потім пішов цілий парад жовтих карток, а на 88-й хвилині здали нерви у харків’янина Луценко і він побачив перед собою червоне світло. Навіть в неповних складах обидві команди до останнього намагалися йти вперед і організувати бажаний гол. На жаль, він залишився для них за межею досяжного. Нічия 1: 1.

Юрий Остроумов, Sport Arena

Олег Ратій: «Наша команда поїде в Суми вигравати»
– Ваш коментар матчу…

– Думаю, що остання гра сезону на нашому стадіоні сподобалася вболівальникам. Я хочу подякувати хлопцям. Вони провели чотирнадцять матчів із хорошою самовіддачею, бажанням. Вони молоді хлопці. Я бачу перспективу цієї команди. Переконаний, що вони ще заграють. На жаль, у завершальній стадії, де треба зіграти холоднокровніше, вони поспішають, метушаться. Тому у нас продовжується те, що було у попередніх матчах. Кожної гри у нас є два – три моменти. Навіть у матчі з «Іллічівцем» ми мали моменти. На жаль, не можемо їх реалізувати. Зрештою, це хвороба не тільки нашої команди. Андрій Шевченко також каже, що у нього проблема з нападниками. Зараз в українському футболі проблема з нападниками. Чому «Шахтар» купує іноземців ? Тому що у нас, на жаль, немає футболістів, які можуть забивати голи. А наша команда старається, б’ється. У футболістів є бажання.

У «Буковині» грає 15 футболістів молодше 25 років. Переконаний: якщо цей колектив збережеться, то наступного року гратимемо гідно. Ми чудово розуміємо, що треба додати 3-4 гравця. У кожної команди є досвідчені гравці. Ви бачили, що коли на поле вийшов Руслан Гунчак, то ставлення до нього з боку суперників було іншим. Ми думали, що Руслан раніше зможе вийти на поле, однак проблеми зі здоров’ям не дозволили йому зіграти.

Будемо старатися. Ще нічого не втрачено. Усе в наших руках. Наша команда поїде  в Суми вигравати. «Миколаїв» теж, так би мовити, «підвисає»… Їм ще треба обіграти краматорський «Авангард». Ви чудово знаєте, що наша команда грала чесно. Ми грали так, як могли. Дійсно, ми припускаємося помилок, однак ми виходимо з піднятою головою, дивимося прямо у вічі. Щодо закулісних розмов, то у цьому плані до нашої команди не може бути претензій.

Думаю, що нам спокійно треба готуватися до гри з «Сумами». Навіть на фоні тої команди, яка кілька років впевнено посідає п’яте місце, ми виглядали гідно та мали багато моментів. Ми докладемо максимум зусиль для того, щоби досягти того результату, який потрібен нашій команді. У матчі з «Сумами» нам треба вийти на поле та думати про перемогу. Якщо думати про нічию, то з цього може нічого хорошого і не вийти. На жаль, у нас випав Максим Покотилюк. Тепер буде грати Олексій Клак, який пропустив гру з «Геліосом».

– Чому не грає Максим Ілюк ?

– Максим Ілюк хворий. Він навіть не тренується. На жаль, у нас захворіло 8 гравців. У нас у команді немає лікаря. Тому ми не можемо встановити правильний діагноз. Ми не можемо правильно їх лікувати. Я не знаю про стан футболістів. Володимир Найко вийшов хворим у матчі з «Оболонню». Ви бачили те, які це мало наслідки. Після гри зробили МРТ. Виявилося розрив 4 сантиметра. А без лікаря я не вмію діагноз ставити. Зрозумійте мене правильно. Лікар приходить на гру. Сидить. І все. Лікар вирушає на всі матчі. На усіх матчах він є, однак лікар повинен кожного дня визначати стан футболіста та призначати якесь лікування. У нас є масажист, який ще навчається в університеті. Ось така, на жаль, плачевна ситуація.