CqQRcNeHAv

Один матч з історії – “Ситуація проясниться сьогодні”

omi_2016-02-08

Понеділкова рубрика “Один матч з історії” знову з нами. Сьогодні і протягом наступних рубрик будемо публікувати звіти про фінальну частину за право виходу до першої ліги СССР сезону 1988 року. В тому році наш клуб зайняв перше місце в своїй 6-ій зоні, та боровся за право виступати в наступному сезоні у першій лізі з “Уралмаш”(Свердловськ) та “Факел”(Воронеж). Проте в цьому році не судилось, хоча все таки пограти в першій всесоюзній лізі нам  вдалось згодом і досить успішно, але про все по черзі. Сьогодні до Вашої уваги звіт з матчу, який розпочав цей фінальний турнір з “Уралмаш”(Свердловськ), що відбувся на стадіоні Буковина 29 жовтня 1988 року. Приємного читання…

“Буковина”(Чернівці) – “Уралмаш”(Свердловськ). 2:1(2:0). Чернівці, стадіон “Буковина”. 29 жовтня 1988р., 7 градусів, 19 000 глядачів.

Судді: Р.Рагімов, Ю. Джабаров (обидва – Баку), В.Шароян (Октемберян)

“Буковина”: Чеботар, Махиня, Бобарико, Гій, Сарафінчан, Будник(Черенков, 55), Шелепницький, Задорожняк(Бурчак, 67), Олійник(Походзило, 83), Гузієнко(Кошкін, 88), Мглинець(Мінгазов, 80).

“Уралмаш”: Буфалов, Стаїн, Кузнецов, Калашников(Агапов, 60), Галімов, Макаров(Веретенников, 66), Устюжаников, Онучин(Наумкін, 46), Матвєєв(Андрєєв,60), Коваль(Ушков, 46), Сергєєв.

Голи: Бобарико(32), Гузієнко(41), Андрєєв(78).

Шість років тому чернівецька “Буковина” вже змагалась у фінальному турнірі за право виступати в першій лізі. Тоді для буковинців усе скінчилось вже в першому програному на своєму полі матчі могильовському “Дніпру” з того складу в “Буковині” залишилися тільки капітан команди Гій та Олійник, який добре запам’ятав підступність отого першого бар’єру. І капітан зробив усе, щоб цього разу уникнути невдачі.

Для “Уралмаша”, який пропустив у Воронежі від “Факела” п’ять “сухих” м’ячів, поразка в Чернівцях означала кінець мріям на підвищення в класі. Свердловці спробували діяти активно, та господарі поля невтомно пресингували, не дозволяли суперникам “зачепитися” за м’яч. Наприкінці першого тайму гості не витримали тиску. Спочатку новачок “Буковини” Бобарико, який прийшов із запорізького “Металурга”, влучним ударом здалеку відкрив рахунок. За кілька хвилин ефектний гол у падінні головою забив Гузієнко.

По перерві чернівецькі футболісти вирішили діяти на утримання рахунку. Й ледь не прогадали. Свердловці перехопили ініціативу і змусили помилитися Шелепницького. Він украй невдало віддав пас Чеботарю, чим і скористався швидкий Андрєєв. Лише ціною відчайдушних зусиль господарям вдалось відстояти перемогу.

На матчі був присутній наставник “Факела” В. Папаєв. На його думку, чернівчани спеціально збавили темп,аби приховати від воронежців свої можливості. Чи це справді так, покаже сьогоднішня зустріч “Буковини” і “Факела”

В. Михайлов, спеціальний кореспондент “Спортивної газети”.