Skip to main content

Історія Буковинського Футболу – «Вітаємо Чемпіонів! Буковина, 1982 рік»

Буковина 1982

У винятково напруженому суперництві проходять останні футбольні матчі серед команд шостої зони другої класу «А». Група лідируючих, майже однакових за рівнем технічної і фізичної підготовки колективів – чернівецька «Буковина», павлоградський «Колос», ровенський «Авангард», чернігівська «Десна» і вінницька «Нива» – ведуть на фініші гостру боротьбу за нагороди чемпіонату.Найбільш реальним претендентом на золоті медалі були чернівчани, які стабільною і результативною грою створили запас очок. Двічі «Буковині» залишалося зробити лише один, вирішальний крок до омріяної за тринадцять сезонів виступів у другій лізі класу «А» мети.

У матчах на своєму полі з чернігівською «Десною» і сумським «Фрунзенцем» наші земляки мали реальні можливості в разі виграшу достроково стати чемпіонами.  Однак суперники діяли проти них самовіддано і ставали неподоланим бар’єром. І не дивно, адже «Десна» також прагне здобути медалі, а «Фрунзенець» хотів вирватися із загрозливої зони аутсайдерів.

 

Стоять: Арсеній, Заводчиков, Мглинець, Арійчук, Вербовський, Олійник, Савко, Гакман, Мудрей, Стасинець (?), Максимчук, Паленко, Воронюк. Сидять:Чорноус, Богуславський, Шмундяк, Угренчук, Віктор Ряшко (?), ?, Барчук

Не була винятком і проведена «Буковиною» минулої суботи в Ровно зустріч з тамтешнім «Авангардом», який близький до здобуття бронзових, а то й срібних нагород чемпіонату. Першими у цій грі успіху добилися чернівчани: гол наприкінці першого тайму сильним і точним ударом метрів з 25 забив Максимчук. Однак одразу після перерви господарі поля зрівняли рахунок, а наприкінці матчу забили другий, вирішальний гол.

Зазнав невдачі у цьому турі і єдиний суперник буковинців у боротьбі за золоті медалі – павлоградський «Колос». Виступаючи в Горлівці проти тамтешнього «Шахтаря», він програв з рахунком 2:3. Отже, навіть в разі виграшу останньої у сезоні зустрічі «Колос» не зможе наздогнати наших земляків по набраних очках.

«Буковина» достроково, за тур до закінчення чемпіонату, завдяки створеному запасу очок здобула золоті медалі.

В інших матчах зафіксовано такі результати: «Маяк» – «Закарпаття» – 2:3, «Стахановець» – «Прикарпаття» – 3:0, «Нива» – «Атлантика» – 2:0, «Спартак» – «Океан» – 1:0,  «Десна» – «Суднобудівник» – 2:1, «Фрунзенець» – «Кристал» 1:1, «Торпедо» – «Поділля» – 0:0, «Новатор» – «Металург» – 2:1, «Кривбас» – «Дніпро» – 2:2, «Зірка» – «Колос» – 1:0.

Ось як виглядає зараз верхня частина турнірної таблиці:

Команда М О
1. «Буковина» 68-32 64
2. «Колос» 58-39 60
3. «Авангард» 63-34 59
4. «Десна» 59-34 58
5. «Нива» 62-35 57

 

Сьогодні «Буковина» проводить уже в ранзі чемпіона останній в сезоні матч – у Луцьку з місцевим «Торпедо».

М. Побережний.
Матеріал та фото надав: Alex Goosak