Skip to main content

Один матч з історії – “До вищої ліги – дві путівки?”

omi_2016-03-28

В сезоні-95/96 чернівецька «Буковина» під керівництвом Юхима Школьникова вела боротьбу за підвищення в класі – повернення до вищого дивізіону, який наша команда залишила за підсумками чемпіонату-93/94. На заваді були не тільки суперники, а й… регламент змагань. Незрозумілий, дивний регламент: із 22-х команд тільки одна(!) отримувала право перейти у вищу лігу. «Буковина» демонструвала цікаву, результативну гру, але йшла другою і наздогнати лідера – полтавську «Ворсклу» – шансів майже не було. Ближче до фінішу першості поширились чутки про можливі зміни в регламенті і серця вболівальників наповнились новими сподіваннями…

За такої ось ситуації, коли до закінчення першолігового марафону залишалося дев’ять турів, «Буковина» вирушила у місто Стрий, перемагати «Скалу», яка перебувала на останньому місці. Вашій увазі звіт про матч кореспондента газети «Молодий буковинець» Сергія Кукурудза.

                             «СКАЛА» (СТРИЙ) – «БУКОВИНА» (ЧЕРНІВЦІ) – 0:4 (0:1)

21 травня 1996 року. Стрий, стадіон «Сокіл». 500 глядачів.

«Скала»: Віталій Карнаух, Богдан Шпирка, Ігор Якимишин, Василь Воронич, Андрій Шевчук, Ігор Михайлюк (Сергій Поврознюк, 67), Дмитро Гуменяк, Юрій Тепчук, Микола Білик (Тарас Микитишин, 74), Володимир Мазяр (Іван Скицько, 44), Володимир Ларін.

«Буковина»: Георгій Бабуадзе, Олег Бенько, Олег Кучер, Валерій Шаповалов, Ігор Харковщенко, Денис Філімонов (Вадим Заяць, 64), Віктор Олійник (Юрій Жабинський, 64), Богдан Самардак (Сергій Сапронов, 69), Борис Фінкель, Дмитро Білоус, Віктор Мглинець.

Судді: Ярослав Маєревич, Петро Токарев, Віктор Дуло (усі – Ужгород).

Голи: 0:1 Борис Фінкель (45), 0:2 Борис Фінкель (52), 0:3 Борис Фінкель (61), 0:4 Борис Фінкель (81, пенальті).

«Буковина» зустрілася у Стрию з аутсайдером – місцевою «Скалою». Наші тренери обрали активний план гри – лише з трьома захисниками: заднім Ігорем Харковщенком, правим Олегом Беньком і лівим Олегом Кучером. У середній смузі на звичних для себе місцях справа і зліва діяли відповідно Денис Філімонов і Дмитро Білоус, у середині – Валерій Шаповалов і Богдан Самардак; на вістрі атак – два форварди Віктор Олійник і Борис Фінкель, а під ними – Віктор Мглинець. Гра пішла за сценарієм гостей, чия перевага була вагомою. Упродовж тривалого часу, проте, здобути ворота «Скелі» не вдавалося. На ударних позиціях опинялися Б.Фінкель (двічі), Д.Білоус, та мети не досягали. В.Олійник забив гол, та суддя зафіксував «офсайд»; згодом Віктор улучив у штангу. Лише на останній хвилині першої півгри «Буковина» здобула ворота: штрафний виконав Д.Білоус, воротар «Скелі» невдало парирував м’яч, і Б.Фінкель зіграв на добиванні – 0:1.

Усе стало на свої місця у другій півгрі. Наші краяни зматеріалізували свою величезну ігрову перевагу. Після передач Д.Філімонова і Д.Білоуса двічі у падінні головою ворота здобув Б.Фінкель. По тому наші тренери замінили В.Олійника та Д.Філімонова на Вадима Зайця та Юрія Жабинського. Це дало свій результат: було створено багато небезпечних моментів. Після розиграшу одного зі штрафних Ю.Жабинський спрямовував м’яч у порожні ворота, на лінії котрих шкіряну кулю зупинив руками захисник господарів. Пенальті було довірено пробити Б.Фінкелю, котрий забив свій четвертий у цій грі гол. Отже, переконлива перемога чернівчан.

Нашій команді, швидше за все, уже не наздогнати полтавчан. Однак за друге місце варто ще поборотися з алчевською «Сталлю», бо, можливо, до вищої ліги буде дві путівки. Днями у Києві представники п’ятдесяти п’яти клубів вищої, першої та другої ліг висловилися за створення Професійної футбольної ліги, якій федерація футболу України має передати монопольне право на організацію чемпіонатів в усіх дивізіонах вітчизняного футболу і розиграшу Кубка держави. Так ось, деякі члени оргкомітету зі створення ПФА, а також її щойно обраний президент п.Григорій Суркіс, з яким мав розмову наш головний тренер п.Юхим Школьников, вважають недоречним положення про «виліт» з вищої ліги трьох клубів, а поповнення – лише одним, з першої – аж восьми, а з другої – половини. Тому можливі зміни у регламенті змагань. Це питання розглядатиметься на зборах представників клубів 26 травня, куди запрошено і п.Школьникова.

                                                             Сергій Кукурудз («Молодий буковинець», 24 травня 1996 року).

Матеріал підготував: Віталій Чік.