CqQRcNeHAv

Один матч з історії – “Злива голів у суху погоду”

Понеділок та наша рубрика. Знову, як і в попередній «домашній» грі «Буковини» (із львівськими «Карпатами» – 4:2), чернівецькі шанувальники шкіряного м’яча минулої неділі побачили шість голів. Але, що суттєво, всі вони були забиті у ворота гостей. Кременчуцькі футболісти останнім часом стали відомими у футбольних колах тим, що наприкінці вересня вчинили «бунт» і скинули свого головного тренера Б.Стрельцова. Вони ж, як засвідчує республіканська преса, з’явились на чергове тренування… напідпитку.

11 жовтня 1992 року. “Буковина” (Чернівці) – “Кремінь” (Кременчук) – 6:0 (2:0). Чернівці, стадіон «БУКОВИНА».

«БУКОВИНА»: Володимир Циткін, Сергій Соботюк, Олександр Войтюк, Віталій Марков, Іван Руснак, Василь Задорожняк, Леонід Федоров, Асан Мустафаєв, Василь Бондарчук (Віктор Олійник,70), Валерій Алістаров  (Мирослав Марчак,46), Борис Фінкель (Павло Іричук,28).

«КРЕМІНЬ»: Сергій Золотницький, Олександр Поляков, Антон Шох (Євгеній Золотницький,57), Сергій Лукаш, Сергій Леженцев, Юрій Махиня, Володимир Коновальчук, Андрій Марченко, Олександр Єсипов (Валерій Софілканич,70), Ігор Жабченко, Сергій Лактіонов.

СУДДІ: Роман Зань, Михайло Сидор, Володимир Левко (усі – Львів).

ГОЛИ: 1:0 Борис Фінкель (24), 2:0 Василь Задорожняк (37), 3:0 Василь Задорожняк (54), 4:0 Василь Бондарчук (64), 5:0 Павло Ірічук (67), 6:0 Віктор Олійник (89).

ЗЛИВА ГОЛІВ У СУХУ ПОГОДУ

Як показала звітна гра, такий режим гравців дорого обійшовся «Кременю». Наші земляки впевнено диктували свої умови впродовж усього матчу і подарували глядачам півдюжини голів на різні смаки.

Перший сигнал тривоги для гостей пролунав лише на 23-й хвилині, коли один з найбільш активних цього дня гравців «Буковини» Л.Федоров вийшов на зручну для удару позицію, однак захисник гостей вибив м’яч на кутовий. Але вже через дві хвилини буковинці святкували свій перший успіх: Б.Фінкель перехопив передачу С.Леженцева своєму воротареві і закотив м’яч у порожні ворота. Забитий гол надав впевненості господарям поля, вони заграли більш активно. І ось в одному з епізодів воротар «Кременя» С.Золотницький необачно вийшов на перехоплення, і В.Задорожняк підступним верховим ударом подвоює рахунок. З тим і пішли команди на перерву.

Головні ж події, як виявилось пізніше, були ще попереду. Фатальним для гостей став проміжок часу з 54 по 66 хвилину, коли удари буковинців ще тричі досягали мети. Спочатку той же В.Задорожняк вдало завершив комбінацію «стінка», розіграну з П.Іричуком, а через десять хвилин В.Бондарчук підтвердив свою репутацію майстра реалізації штрафних ударів, влучно пробивши у нижній кут воріт. На цьому неприємності гостей не закінчились: після довгої флангової передачі О.Войтюка ударом голови забиває п’ятий гол П.Іричук.

Досягнувши такої великої переваги в рахунку, «Буковина» помітно знизила активність. Але вихід на поле ветерана команди В.Олійника дозволив нашим землякам створити ще кілька гострих моментів, один з яких після багатоходової комбінації знову завершився взяттям воріт С.Золотницького.

А що ж «бунтівники» з Кременчука? Вони за всю гру не створили, по суті, жодної голевої ситуації. Нічим себе не проявили ні досвідчений А.Шох, ні колишній гравець «Буковини» Ю.Махиня, відверто розчарували дії гравців передньої лінії.