Skip to main content

Один матч з історії – “Злива голів у суху погоду”

omi_2016-05-30

Понеділок та наша рубрика. Знову, як і в попередній «домашній» грі «Буковини» (із львівськими «Карпатами» – 4:2), чернівецькі шанувальники шкіряного м’яча минулої неділі побачили шість голів. Але, що суттєво, всі вони були забиті у ворота гостей. Кременчуцькі футболісти останнім часом стали відомими у футбольних колах тим, що наприкінці вересня вчинили «бунт» і скинули свого головного тренера Б.Стрельцова. Вони ж, як засвідчує республіканська преса, з’явились на чергове тренування… напідпитку.

11 жовтня 1992 року. “Буковина” (Чернівці) – “Кремінь” (Кременчук) – 6:0 (2:0). Чернівці, стадіон «БУКОВИНА».

«БУКОВИНА»: Володимир Циткін, Сергій Соботюк, Олександр Войтюк, Віталій Марков, Іван Руснак, Василь Задорожняк, Леонід Федоров, Асан Мустафаєв, Василь Бондарчук (Віктор Олійник,70), Валерій Алістаров  (Мирослав Марчак,46), Борис Фінкель (Павло Іричук,28).

«КРЕМІНЬ»: Сергій Золотницький, Олександр Поляков, Антон Шох (Євгеній Золотницький,57), Сергій Лукаш, Сергій Леженцев, Юрій Махиня, Володимир Коновальчук, Андрій Марченко, Олександр Єсипов (Валерій Софілканич,70), Ігор Жабченко, Сергій Лактіонов.

СУДДІ: Роман Зань, Михайло Сидор, Володимир Левко (усі – Львів).

ГОЛИ: 1:0 Борис Фінкель (24), 2:0 Василь Задорожняк (37), 3:0 Василь Задорожняк (54), 4:0 Василь Бондарчук (64), 5:0 Павло Ірічук (67), 6:0 Віктор Олійник (89).

 

ЗЛИВА ГОЛІВ У СУХУ ПОГОДУ

Знову, як і в попередній «домашній» грі «Буковини» (із львівськими «Карпатами» – 4:2), чернівецькі шанувальники шкіряного м’яча минулої неділі побачили шість голів. Але, що суттєво, всі вони були забиті у ворота гостей. Кременчуцькі футболісти останнім часом стали відомими у футбольних колах тим, що наприкінці вересня вчинили «бунт» і скинули свого головного тренера Б.Стрельцова. Вони ж, як засвідчує республіканська преса, з’явились на чергове тренування… напідпитку.

Як показала звітна гра, такий режим гравців дорого обійшовся «Кременю». Наші земляки впевнено диктували свої умови впродовж усього матчу і подарували глядачам півдюжини голів на різні смаки.

Перший сигнал тривоги для гостей пролунав лише на 23-й хвилині, коли один з найбільш активних цього дня гравців «Буковини» Л.Федоров вийшов на зручну для удару позицію, однак захисник гостей вибив м’яч на кутовий. Але вже через дві хвилини буковинці святкували свій перший успіх: Б.Фінкель перехопив передачу С.Леженцева своєму воротареві і закотив м’яч у порожні ворота. Забитий гол надав впевненості господарям поля, вони заграли більш активно. І ось в одному з епізодів воротар «Кременя» С.Золотницький необачно вийшов на перехоплення, і В.Задорожняк підступним верховим ударом подвоює рахунок. З тим і пішли команди на перерву.

Головні ж події, як виявилось пізніше, були ще попереду. Фатальним для гостей став проміжок часу з 54 по 66 хвилину, коли удари буковинців ще тричі досягали мети. Спочатку той же В.Задорожняк вдало завершив комбінацію «стінка», розіграну з П.Іричуком, а через десять хвилин В.Бондарчук підтвердив свою репутацію майстра реалізації штрафних ударів, влучно пробивши у нижній кут воріт. На цьому неприємності гостей не закінчились: після довгої флангової передачі О.Войтюка ударом голови забиває п’ятий гол П.Іричук.

Досягнувши такої великої переваги в рахунку, «Буковина» помітно знизила активність. Але вихід на поле ветерана команди В.Олійника дозволив нашим землякам створити ще кілька гострих моментів, один з яких після багатоходової комбінації знову завершився взяттям воріт С.Золотницького.

А що ж «бунтівники» з Кременчука? Вони за всю гру не створили, по суті, жодної голевої ситуації. Нічим себе не проявили ні досвідчений А.Шох, ні колишній гравець «Буковини» Ю.Махиня, відверто розчарували дії гравців передньої лінії.

Наводимо верхівку турнірної таблиці:

Команда

В

Н

П

     М

 О

1.

«Дніпро»

6

2

1

19 – 8

14

2.

«Буковина»

5

2

2

14 – 5

12

3.

«Динамо»

5

2

2

14 – 5

12

4.

«Шахтар»

4

3

2

9 – 7

11

5.

«Металург»

4

2

3

11 – 10

10

 

 газета «Буковина», 13 жовтня 1992 року.
Матеріал підготував: Віталій Чік