Один матч з історії – “Сезон відкрито переможним рахунком”

Понеділок та наша рубрика “Один матч з історії”.  17 квітня 1990 року.

«БУКОВИНА» ЧЕРНІВЦІ — «СПАРТАК»  НАЛЬЧИК  — 2:0

СУДДІ: І. Лукін (м. Москва), С. Чернов (м. Ленінград), В. Антонов (м. Кишинів).

«БУКОВИНА»: Володимир Циткін, Валерій Сарафінчан, Юрій Черенков, Микола Литвин, Олександр Бобарико, Василь Задорожняк, Віктор Будник (Олег Бурчак,30), Леонід  Федоров (Володимир Коман,67), Валерій Королянчук (Андрій Гузієнко,76), Валерій Алістаров, Віктор Мглинець (Сергій Соботюк,85).

«СПАРТАК»: С. Кращенко, Г. Лобжанідзе, А. Джансуєв (Л. Яхтанігов,83), Ю. Сєркін, В. Заболотний (А. Хатов,33), Е. Куготов, В. Мазанько, А. Ханцев (А. Шогенов,73), В. Губжев (А. Секреков,78), Б. Наурузов, Ю. Вострухін (А. Морсков,46).

ГОЛИ: 1:0 Микола Литвин (16), 2:0 Валерій Алістаров (75,з 11-метрового).

СЕЗОН  ВІДКРИТО  ПЕРЕМОЖНИМ  РАХУНКОМ

Цим матчем чемпіонату країни з футболу серед команд проміжної зони офіційно відкрито цьогорічний спортивний сезон у Чернівцях. Перед грою на зеленому газоні стадіону «Буковина» відбулися показові виступи вихованців ДЮСШ — юних боксерів, борців, гімнасток, велосипедистів, легкоатлетів і фехтувальників. А потім з словами привітань  до глядачів і футболістів звернулись голова облспорткомітету В. К. Реус і народний депутат СРСР Л. І. Сандуляк. Під звуки державних гімнів СРСР і УРСР капітани команд В. Мглинець та Е. Куготов підняли прапор змагань.

Один матч з історії – “Впевнений крок Буковини”

Верес(Рівне) – Буковина(Чернівці) 02.04.2016. Фото+звіт.

Відтак розпочався поєдинок суперників, які раніше не зустрічалися між собою. У стартові десять хвилин вони не наважувались приступати до рішучих дій. А незабаром господарі поля взяли в свої руки ініціативу — оте перо, яким і пишеться сценарій матчу. І ось В. Будник майстерно підкрутив м’яч від кутового прапорця. У цей момент молодий воротар «Спартака» С. Кращенко припустився похибки на виході, і захисник чернівчан М. Литвин метрів з чотирьох буквально увігнав м’яч під перекладину. 1:0.

Забитий  гол додав впевненості  буковинцям. Малюнок своєї гри вони збагачують мереживом різнопланових комбінацій за участю кількох гравців, з виходом на вільні місця, постійним маневруванням по фронту атаки і дріблінгом у виконанні В. Мглинця. Звичайно, напруга біля воріт гостей не спадала. Ще до перерви могли відзначитись В. Королянчук та В. Задорожняк.

Одну з красивих атак провели наші земляки на 74-й хвилині. Розпочав її В. Алістаров, продовжив В.Коман, а завершувати мав В. Королянчук, якого захисник гостей  А. Ханцев  «поклав» на газон. Арбітр без вагань призначає пенальті, яке чітко виконав  В. Алістаров.

— Ми перший раз у Чернівцях, — сказав після матчу головний тренер «Спартака», майстер спорту А. О. Алдишев. — Наша команда десять років не стикалася з українським футболом. Тепер ми переконалися, що він розвинутий дуже добре. У складі «Буковини» мені сподобалися захисник М. Литвин і висунутий вперед півзахисник В. Алістаров. А ваш капітан В. Мглинець, на мою думку, веде всю гру своєї команди. Він є справжнім лідером добре збалансованої «Буковини». Наша команда в цій першій для нас офіційний грі сезону не була схожою на себе. Незнайомий суперник, чуже поле так і не дозволили хлопцям позбутися психологічної скованості.

С. КУКУРУДЗ. «Радянська Буковина», 20 квітня 1990 року.

Матеріал підготував: Віталій Чік.