Skip to main content

Один матч з історії – “Перемога в яку ніхто не вірив”

omi_2016-01-25

Історія зустрічей чернівецької «Буковини» із херсонським «Кристалом» є дуже солідною – зіграно 52 матчі. Про один із них розповімо більш докладніше за допомогою звіту із газети «Радянська Буковина». Про поєдинок, в якому були нереалізовані пенальті, безліч змарнованих нагод для взяття воріт, не зарахований гол гостей, переможний гол господарів поля на останніх секундах зустрічі. Та головне, це поєдинок, в якому загартовувався командний дух чернівчан, зміцнювались воля до перемоги та віра у власні сили. Вже наступного року, в сезоні-88, всі ці якості славетної команди Школьникова проявляться в повній мірі і буковинці, піднявшись на найвищий щабель турнірної таблиці, здобудуть звання чемпіона республіки. А поки що….

«БУКОВИНА» ЧЕРНІВЦІ — «КРИСТАЛ» ХЕРСОН   — 2:1
3 серпня 1987 року.

«БУКОВИНА»: Микола Чеботар, Валерій Сарафінчан, Юрій Черенков, Роман Угренчук, Сергій Походзіло (Олег Бурчак,22), Юрій Шелепницький, Олег Хоружий (Олег Давиденко,46, Володимир Цап,75), Юрій Гій, Віктор Олійник, Андрій Гузієнко (Володимир Рубцов,58), Віктор Мглинець.

«КРИСТАЛ»: Ю. Яковлєв, О. Бутенко, І. Мошевич, В. Сурмило, Г. Морозов, О. Журавленко, О. Меньшиков, В. Бондарь (В. Сучко,89), Д. Дідух, А. Жосан, О. Балашов.

СУДДІ: О. Чорний (республіканська категорія, м. Донецьк), М. Філь (республіканська кате­горія), М. Чайковський (перша категорія) — обидва з Терно­поля.

ГОЛИ: 0:1 Олександр Журавленко (16), 1:1 Віктор Олійник (31), 2:1 Віктор Олійник (90).

НЕРЕАЛІЗОВАНІ ПЕНАЛЬТІ: Віктор Мглинець (53), Юрій Шелепницький (85).

До закінчення гри залишалося всього п’ять хви­лин. В котрий раз атакують господарі поля, і ось уже В. Рубцов, який вийшов на замі­ну, опиняється з м’ячем у воротарському майданчику херсонців. Голкіпер гостей кидається в ноги нападаючому і збиває його — пенальті! До м’яча підходить технічний пів­захисник Ю. Шелепницький, слідує сильний удар з одинадцятиметрової позначки і м’яч потрапляє в … стійку воріт «Кристала». Розчаруванню при­хильників «Буковини» немає межі, адже на табло нічийний рахунок — 1:1.

Тут же слідує ще одна красива і швидка комбінація за участю В. Олійника, В. Рубцова та Ю. Гія, але завершальний удар капітану нашої команди не вдався. Уже чимало при­хильників «Буковини» підняли­ся зі своїх місць і прямували до виходу зі стадіону, коли команда за сім секунд до фінального свистка забиває другий переможний м’яч у ворота гостей. Це зробив В. Олійник.

Ось так драматично для херсонських футболістів і ща­сливо для наших завершився цей нелегкий нервовий матч. «Буковина» здобула перемогу, в яку у ту мить не вірив, зда­ється, вже ніхто.

А що ж було до того? Очі­куючи на безперервні атаки господарів поля, херсонці по­будували свою гру на контр­атаках. І така тактика цілком себе виправдала. У всякому разі перший м’яч забили гості. Сталося це вже на восьмій хвилині, однак суддя визначив у В. Бондаря положення «по­за грою» і гол не зарахував. «Кристал» не знітився і рівно через такий же відрізок часу все-таки повів у рахунку. В цьому епізоді капітан херсонців А. Жосан пробив по воротах «Буковини» метрів з 36, але удар не вийшов. Та м’яч тут же підхопив О. Журавленко і під досить гострим кутом сильним низовим ударом спря­мував його в ціль.

На 31 хвилині після пасу В. Мглинця В. Олійник, дотепно обігравши свого опікуна, красиво забив із-за меж штрафного майданчика гол — м’яч вле­тів точно у праву «дев’ятку».

       У другому таймі вивести впе­ред господарів поля міг В. Мглинець, але, виконуючи пенальті, він потрапив м’ячем у голкіпера «Кристалу».

П. ШВАБ, спортивний журналіст, газета «Радянська Буковина», 1987 рік.

Матеріал підготував: Віталій Чік.