Skip to main content

Один матч з історії – “Не вистачило місця на табло..”

buko

Понеділкова рубрика “Один матч з історії”, сьогодні у нас звіт з матчу  сезону 1983 року( друга ліга, 6-та зона) “Буковина” (Чернівці) – “Маяк” (Харків) – 6:1. в якому В. Олійник оформив хет-трик.

“Буковина” (Чернівці) – “Маяк” (Харків) – 6:1

“Буковина”: Г. Савко, Р.Угренчук, І. Гакман, О.Чорноус, В.Богуславський (В.Чернецький, 80хв.), Р.Вербовський (Ю.Щелепницький, 71хв.), Т.Карпонай, Ю.Гій, В.Олійник, С.Шмундяк (В.Мглинець, 59хв.), Д. Білоус.

“Маяк”: В.Симакович, С.Шевченко, В.Хруслов, С.Коцар (О.Цілюрик, 46хв.), І.Баркалов, І.Бік (Б.Деркач, 22хв.), І.Будянський (В.Ващенко, 62хв.), В.Лященко, В.Перевозник, В.Ярмак, Є.Золотницький

Судді: С.Щербак, Ю.Соломатін, Б.Гришин (м.Київ).

Голи: В.Олійник (4,18,72 хв.), В.Богуславський ( 15 хв,п), Д.Білоус (55хв.), В.Мглинець (78хв.), В. Перевозник (86хв.).

Звіт попередньої неділі:

Один матч з історії – “Ще будуть перемоги, ще будуть медалі”. частина 2.

Важко навіть пригадати, коли ще глядачам на центральному стадіоні Чернівців доводилося бачити під час матчів чемпіонату другої ліги таку зливу голів. На електронному табло для шостого і сьомого навіть не вистачило місця!

Але спробуємо все розповісти по порядку. Виконуючи, очевидно, установку тренерів на активну гру, гості вже у першу хвилину пішли в атаку, причому великими силами, підключавши навіть  захисника С. Коцара. Можливо, такий задум і спрацював би, коли б його підкріпити добрим багажем майстерності. На жаль, цієї якості харків’янам ще явно бракує. І розплата не забарилася – вже на четверній хвилині здібний новачок “Буковини” Д. Білоус елегантно обіграв захисника С.Шевченка і виклав м’яч центрфорварду В.Олійнику, який пробив невідпорно. 1:0.

Гості спробували контратакувати. Спочатку швидко просунувся вперед по правому краю капітан “Маяка” В.Ярмак, його прострільну передачу перехопив В.Лященко, але воротар “Буковини” чітко зреагував; згодом В.Ярмак добре виконав штрафний удар з лінії штрафного майданчика наших земляків. Та перекладина зупинила політ м’яча.

Минули перші п’ятнадцять хвилин і з’ясувалося остаточно, що у гостей майже немає контраргументів у змаганні з буковинцями. Після удару Д.Білоуса харків’янин С.Шевченко зіграв рукою у своєму штрафному майданчику і В.Богуславський впевнено реалізував пенальті. Третій гол “народився” в результаті швидкої комбінації, яку почав Т.Карпоний, продовжили С.Шмундяк і Р.Вербовський, а завершив В.Олійник. Запам’яталися у першій половині матчу ще одна триходівка. Т.Карпонай – С.Шмундяк -В.Олійник, сильний удар Ю.Гія, який В.Симаковичу вдалося перевести на кутовий.

Після перерви драматургія зустрічі не змінилася – чернівчани атакували, гості захищалися, часто порущуючи правила під досить поблажливим поглядом  арбітра. Але тактику дрібного і недрібного фолу не допомогла. Ось знову б’є по воротах В.Олійник (його визнано після зустрічі кращим гравцем цього матчу), воротар відбиває м’яч у поле, але швидко набігає Д.Білоус і четвертий гол записує на свій рахунок чернівчани. Ще двічі гості починали з центру післякрасивих наступальних операцій буковинців, завершених ударами В.Олійника і В.Мглинця.

Гол престижу у ворота “Буковини” за п’ять хвилин до кінця матчу забив харків’янин В.Перевозник.

Отже, 6:1 на користь “Буковини”. Рекордний рахунок у нинішньому чемпіонаті. Хочеться вірити, що наші земляки збережуть такий бойовий запал і в зустрічах з більш сильними суперниками.