CqQRcNeHAv

Один матч з історії – “М’яч у зеніті”

Продовжуємо публікувати матеріал по рубриці “Один матч з історії”. Сьогодні до Вашої уваги звіт, який був представлений в нашій офіційній програмці до матчу з новокаховською “Енергією”. Поєдинком проти основного конкурента – новокаховської «Енергії»  – в битві за виживання чернівчани розпочинали друге коло. Вашій увазі невеличкий звіт про цей матч кореспондента «Радянської Буковини».

23 липня 1967 року.     «БУКОВИНА» ЧЕРНІВЦІ  – «ЕНЕРГІЯ» НОВА КАХОВКА  –  5:1 (2:0)

Голи: Володимир Воронюк-2, Йосип Бордаш, Валерій Семенов, Валерій Гейнч.

Перше коло сезону-67 чернівецька «Буковина» завершила на останньому місці – набравши лише 12 очок, так само як і «Енергія» (Нова Каховка) та «Дністер» (Тирасполь), але маючи гіршу різницю забитих і пропущених м’ячів:

І В Н П М О
19. «Енергія» Нова Каховка 20 3 6 11 10 – 20 12
20. «Дністер» Тирасполь 19 2 8 9 5 – 21 12
21. «Буковина» Чернівці 20 3 6 11 15 – 32 12

М ЯЧ  –  У ЗЕНІТІ

Позавчора почався другий круг футбольного чемпіонату України серед команд класу «Б». Змагання у самому зеніті. На жаль, досі буковинці виступали в них надзвичайно невдало. Після двадцяти ігор вони посідали останнє місце у своїй зоні.

Один матч з історії – “Дубль Платона приніс перемогу Буковині”
Один матч з історії – “Сезон відкрито переможним рахунком”

І хоч цифри не в змозі віддзеркалити всю складність спортивної боротьби, дані з турнірної таблиці дозволяють зробити деякі висновки. У першій половині першості наші земляки пропустили найбільшу кількість голів у свої ворота – 32. У них і «рекордна» кількість поразок – 11, найменше перемог – 3. Звичайно, вина тут не лише півзахисних і захисних ліній «Буковини». Мабуть, слабка гра форвардів також позначилася на важкому турнірному становищі команди. Її суперники легко справлялися з нападаючими і мали можливість атакувати ворота чернівчан великими силами. Треба зробити серйозний закид і керівникам колективу, які на низькому рівні провели підготовчий період до змагань.

І, нарешті, про останню гру. Цього разу суперником наших земляків була команда «Енергія» з Нової Каховки, яка також міцно «укріпилася» серед аутсайдерів. Гості не порадували цікавою, змістовною грою. Їх тактика здебільшого зводилася до створення штучного становища «поза грою». Захисники висувалися далеко вперед, аж до середньої лінії поля, позбавляючи противника можливості зав’язувати цікаві комбінації. Але така система вимагає надзвичайної пильності, щільної персональної опіки. Цього ж новокаховцям явно бракувало. І вже у перші 45 хвилин Воронюку і Бордашу вдалося «втекти» від своїх вартових і, обігравши воротаря, забити два голи.

Після перерви Семенов, Воронюк і Гейнч знову знайшли щілини в обороні суперника і послали ще три м’ячі у сітку «Енергії». Гості відповіли одним голом. Загальний рахунок – 5:1 на користь «Буковини». Ця важлива перемога дозволила буковинцям зробити маленький крок уперед із небезпечної зони в кінці турнірної таблиці.

М.ХОЛОДНИЙ.«Радянська Буковина», 25 липня 1967 року.

Матеріал підготував: Віталій Чік