CqQRcNeHAv

Один матч з історії – “Гунчак врятував Буковину від поразки”

вівторок, 16 серпня, чернівецька «Буковина» приймала вдома донецьку команду «Олімпік» в рамках першого етапу розіграшу Кубка України. Проте коректніше буде почати з того, що кілька днів тому «Буковина» вже мала нагоду помірятися силами з донецьким клубом, але вже у рамках 5-го туру першості України з футболу.Отже, повертаючись до кубкового матчу, можна з впевненістю сказати, що матч був багатий як на велику кількість гарних і неочікуваних голів, так і на сильний дощ, що «порадував» вболівальників і футболістів.

«Буковина» (Чернівці) – «Олімпік» (Донецьк) – 3:2.

Стадіон «Буковина», 1500 вболівальників.

«Буковина»: Чурілов, Басов, Олефір, Артьоменко (В.Мельник – 82’), Гунчак, Дорош, Зелді, Рудченко, І.Мельник (Сантрапинських – 61’), Ушаков (Рибальченко – 80’), Маковійчук – капітан.

Голи: Олександр Артьоменко (12’ – 1:0), Єгор Тарнов (48’– 1:1), Андрій Головченко (79’–1:2), Руслан Гунчак (86’–2:2), Руслан Гунчак (88’–3:2).

У вівторок, 16 серпня, чернівецька «Буковина» приймала вдома донецьку команду «Олімпік» в рамках першого етапу розіграшу Кубка України. Проте коректніше буде почати з того, що кілька днів тому «Буковина» вже мала нагоду помірятися силами з донецьким клубом, але вже у рамках 5-го туру першості України з футболу. Цей матч особливо не був багатим на моменти, але «Буковина» змогла отримати перемогу з мінімальним рахунком. На 58-ій хвилині гол з пасу дебютанта Євгена Ушакова (№27) забив Руслан Гунчак (№35). Вадим Заяць залишився задоволеним результатом гри, зазначивши, що вони виконали установку на гру. Але більше його тішило те, що у команди є 26 рівноцінних гравців, які конкуруватимуть за місце в основному складі, і це, зрозуміло, має вплинути на якість гри. Також він додав, що у кубковій зустрічі проти представників Донбасу у стартовому складі команди гратимуть нові виконавці.

Один матч з історії – “Атака плюс контроль”

Один матч з історії – “М’яч у зеніті

Отже, повертаючись до кубкового матчу, можна з впевненістю сказати, що матч був багатий як на велику кількість гарних і неочікуваних голів, так і на сильний дощ, що «порадував» вболівальників і футболістів. На диво, чернівчанам якось краще вдавалась гра під дощем, і вони навіть зуміли забити швидкий гол на 12-ій хвилині. Євген Ушаков (№27), який минулого разу дебютував за чернівецький клуб, зробив хорошу передачу з лівого флангу у штрафний майданчик, яку результативно замкнув головою у ворота «Олімпіка» Олександр Артьоменко (№22) (1:0). Приблизно до 25-тої хвилини чернівчани більше тримали м’яч, але якихось гострих моментів їм створити не вдалося. А після цього, коли закінчився дощ, почали активніше діяти гості. Зокрема, на 30-тій хвилині м’яч «за комір» ледве не отримав Олександр Чурілов (№33). Один із гравців «Олімпіка», побачивши, що останній вийшов з воріт, намагався його перекинути. Правда, Олександр зміг дотягнутися до м’яча, який спочатку влучив у перекладину, а потім впав майже біля лінії воріт. «Буковина» у відповідь створила два гострих моменти. Спочатку пас біля штрафного майданчика отримав Руслан Гунчак (№35), який, трохи пройшовши вперед, вдарив на точність лівою ногою, але воротар гостей зміг витягнути м’яч. Через кілька хвилин головою по воротах пробив Євген Ушаков (№27), але м’яч пройшов поруч зі стійкою. Ще через хвилину після подачі кутового Руслан Гунчак (№35) з п’яти метрів трохи невдало пробив головою: м’яч, відскочивши від газону, полетів вище воріт.

На початку другого тайму активніше чомусь розпочали грати гості. Як правило, впродовж останніх матчів «Буковина» у перші хвилини другого тайму постійно намагається заволодіти ініціативою та забити гол. А тут сталося навпаки. Під час однієї з атак чернівчан дев’ятому номеру «Олімпіка» Єгору Тарнову вдалося перехопити м’яч. Перетнувши центральну лінію, Єгор не став пробиватися в штрафний майданчик, а наніс потужний удар метрів з 30-35, у результаті чого м’яч «прямою наводкою» полетів у праву дев’ятку (1:1). Олександр Чурілов (№33) витягнути цей м’яч не зміг. Через кілька хвилин Тарнов вирішив випробувати долю майже з того ж місця, але вже лівою ногою, однак цього разу м’яч пішов далеко від воріт.

На 55-ій хвилині чудовий пас на хід у штрафний майданчик отримав Олександр Артьоменко (№22), який, випередивши воротаря, потужно пробив, але м’яч в кількох сантиметрах пролетів над перекладиною. Через дві хвилини один на один з воротарем мав виходити Євген Ушаков (№27), але цього разу голкіпер гостей Заурі Махарадзе був першим біля м’яча. Після цього вже «Олімпік» проводить дві небезпечні атаки, змушуючи Олександра Чурілова (№33) рятувати ворота «Буковини». У відповідь чернівчани теж провели ряд небезпечних атак. Зокрема, під час однієї з них один з гравців «Буковини» непогано перевів м’яч з лівого на правий фланг на Владислава Рудченка (№25), якому добряче довелося відіграти в обороні. Останній, увійшовши у штрафний майданчик, хотів обманути Махарадзе пасом у центр воротарського майданчика, але гостро пробив у ближню дев’ятку. Проте голкіпер вчасно зміг зреагувати на цей «трюк» і взяв м’яч.

На 61-й хвилині Вадим Заяць провів заміну, яка і стала переможною для «Буковини». На поле, замість Ігоря Мельника (№17), вийшов Євген Сантрапинських (№21), який одразу додав швидкості у грі та зробив дві гольові передачі. Правда, до того ще був один гол знову у ворота «Буковини». На 79-ій хвилині гравці «Олімпіка» під час однієї з атак пробилися у штрафний майданчик. Зліва від Олександра Чурілова (№33) м’яч отримав Андрій Головченко, який, здійснивши кілька маневрів, пробив по воротах «Буковини». М’яч, влучивши у стійку, полетів у ворота, чого не очікували ні Олександр Чурілов (№33), ні гравці «Буковини», ні вболівальники, а можливо, що й самі гості. Рахунок 1:2. Після цього «Буковина» ніби змінилася. Склад чернівчан підсилили Вадим Мельник (№3) та новачок Вадим Рибальченко (№34), які вийшли на заміну. Господарі поля в прямому сенсі слова почали «давити» гостей, здійснюючи неодноразові атаки та подачі кутових. На 86-ій хвилині після вкидання аута м’яч отримав Євген Сантрапинських (№21), який, здійснивши маневр вліво, трохи пройшов у центр та зробив навіс, який головою у ворота «Олімпіка» замкнув Руслан Гунчак (№35). (Рахунок 2:2 – стадіон реве).

Після цього гола чернівчани перевели подих та продовжили «осаду» воріт супротивника. Був назначений черговий кутовий, виконувати який пішов Євген Сантрапинських (№21). Особливо не поспішаючи, Євген встановив м’яч і пробив у центр воротарського майданчика, де знов почував себе як вдома Руслан Гунчак (№35) (на фото). Руслан забив свій другий м’яч головою у цьому матчі. Рахунок 2:2.

Йшли останні хвилини матчу, і гості, яким вже не було що втрачати, ринулись у бік воріт «Буковини». На 89-ій хвилині вони навіть могли зрівняти рахунок, але після удару одного з гравців м’яч пішов вище воріт. Гості отримали другу поразку від чернівчан, а «Буковина» продовжить боротьбу у розіграші Кубка України.

Після завершення матчу Вадим Заяць поділився своїми враженнями від гри. «Результат позитивний. Але Ви всі все бачили. Є футболісти, які не відповідають рівню першої ліги. Тренер гостей сказав, що була швидка гра, але я її не помітив. У гостей була швидка гра, а у нас – незрозуміло що. Не було єдиного колективу. Були або сильні, або слабкі футболісти. Тому ми будемо в цьому напрямку працювати. Ви побачите, що кілька гравців покинуть нашу команду, в якій залишаться тільки ті люди, які хочуть та достойні грати за «Буковину». І ми будемо йти далі.

Щодо можливих дозаявок до закриття трансферного вікна, то важко щось сказати. Всі хороші футболісти уже розібрані, а брати «середніх» футболістів ми не будемо. А сьогоднішня гра показала, що без швидкостей футболу не буває. Її можна назвати однією з найгірших. У такої гри немає майбутнього», – заявив він.