Skip to main content

День Соборності України

соборність

В цей день 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно цей день в Україні відзначають з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» .  У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Універсал Директорії Української Народної Республіки

Іменем Української Народної Республіки, директорія оповіщає народ український про велику подію в історії землі нашої української.

3-го січня 1919 року в м. Станіславові Українська Національна Рада Західної Української Народної Республіки, як виразник волі всіх українців Б.Австрійської Імперії і як найвищий їхній законодавчий чинник, торжественно проголосила злуку Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в одноцільну суверенну народну республіку.

Вітаючи з великою радістю цей історичний крок західних братів наших, Директорія Української Народної Республіки ухвалила тую злуку приняти і здійсняти на умовах які зазначені в постанові Західної Української Народної Республіки від 3-го січня 1919року.

Однині в єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західна Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика України.

Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.

Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка.

Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державку Українську на благо і щастя всього її трудового люду.

22 січня 1919 року

у м. Києві.

Слава Україні! Смерть Ворогам!