Skip to main content

Буковина – Іллічівець – 0:2

buko_ili4_08_05_17

8 травня 2017 р. Чернівці. КСОП «Буковина». 1504 глядача.

Арбітр – О. Шандор (Львів), асистенти арбітра – Коротін (Київ), Федорок (Чернігів), четвертий арбітр – Кошура (Чернівці), спостерігач арбітражу – Соботюк (Київ).

«Буковина» : Мозіль, Тєрєхов, Жовтюк, Темерівський (Мазур, 46), Бойчук, Покотилюк, Гуськов, Чеботарьов (Савчук, 46), Гудак, Клак, Ілюк (Шишигін, 70). Запасні: Леонідов, Раца, Бугай, Сербул. Головний тренер – Олег Ратій.

«Іллічівець» : Гальчук, Неплях, Вакуленко, Яворський, Насонов, Кісіль (Тищенко, 90+1), Кольцов, Кожанов, Мишньов (Новотрясов, 71), Ярошенко (Мігунов, 86), Фомін. Запасні: Михайленко, Цюпа, Жичиков, Гоміс. Головний тренер – Олександр Севідов.

Голи: Фомін (21), Кісіль (90, з пенальті).

Попередження: Кожанов (16), Ілюк (63), Савчук (74), Мазур (77), Новотрясов (79), Ярошенко (84).

Лідер чемпіонату маріупольський Іллічівець в 29-му турі відправився до Чернівців, в гості до Буковині. У чернівцях традиційно збирається солідну кількість глядачів, а на лідера прийшло ще більше, тому вболівальники з перших же хвилин почали активно підтримувати свою команду.

Після прикрої поразки в минулому турі Олег Ратій практично не змінив склад, довіривши місце в стартовому складі в тому числі і Бойчуку, що допустив фатальну помилку в матчі з Оболонню. Повернувся в стартовий склад Клак, що пропускав гру з пивоварами через дискваліфікацію, ще одна заміна відбулася в захисті – Жовтюк змінив Мироненко. А ось Олександр Севідов провів відразу три заміни – місце в воротах зайняв Гальчук, а Худжамова не виявилося навіть в заявці на матч. Повернувся в лад і Кожанов, який не грав з Геліосом, а Ярошенко змінив в старті Рудику.

Господарі почали швидше, проте до особливої ​​гостроти справа не довели. Хіба що раз екс-форвард маріупольців Ілюк пробив здалеку, але і несильно, і неточно. А ось гості, ледь провівши парочку випадів, можна розраховувати на удачу вже на 15-й хвилині. Стартувавши на діагональ Кожанов отримав несподіваний подарунок, коли Бойчук не зміг перервати передачу, проте Мозіль кинувся на перехоплення, і хавбек азовців випустив м’яч на кутовий. Мабуть, розраховуючи на пенальті, Денис впав, але арбітр не зреагував на падіння, видавши йому ще й жовту картку.

А вже через три хвилини потужний простріл Кожанова прийшовся точно в Фоміна, який від несподіванки не встиг підлаштуватися під м’яч так, щоб переправити його у ворота. Але все ж елемент курйозності зіграв свою роль у воріт господарів буквально через кілька хвилин. І обернувся прикрим курйозним голом. Простеньку низову передачу Непляха перервав Жовтюк, але зробив це неакуратно, потрапивши в одноклубника. Від Покотилюк м’яч відскочив до Фоміну, який з кута воротарського низом пробив повз воротаря – 0: 1.

Лідер зазвичай добре грає за рахунком, однак на цей раз міг пропустити у відповідь буквально через хвилину. Розіграш далекого штрафного оживив Бойчук, і на його найгостріший простріл готовий був відгукнутися Ілюк. Однак Вакуленко та Насонов, оточивши колишнього одноклубника, не дали йому пробити з близької відстані. Кілька разів брали гру на себе Гуськов, Клак, той же Ілюк, проте все одно це було менш небезпечно, ніж флангові рейди Кожанова. Їх було багато – і все з передачею. Так, з хорошої позиції міг бити Насонов – але лише колупнув м’яч в сторону від воріт. А удар Кисіля (здається, досить небезпечний) прийняв на себе його одноклубник Мишнєв, явно виручивши цим буковинців.

На другий тайм гості вийшли явно розохочений мотиваційними промовами Севідова в роздягальні – вони з перших хвилин відправляються вперед, і Кисіль після знижки Яворського міг вирішувати, але трішки не влучив у дальній кут метрів з 15-ти. А після виходу один на один Фоміна, що відгукнувся на дивну передачу Насонова з глибини, лише Мозіль виручив чернівчан – і це було справжнє спасіння від вірного гола. Хитро пробивав і герой минулого матчу Кольцов, але м’яч з рикошетом від захисника пішов на кутовий.

Господарі на тлі лідера виглядали тьмяніше. Так, було кілька шалених небезпечних подач. Так, одного разу Покотилюк видали навіть потрапив в створ воріт. Але лише раз біля воріт Іллічівця було по-справжньому гостро – та й то, радше, завдяки неузгодженості між Яворським і Насоновим. Захисників гостей дезорієнтував то, що Мозіль від своїх воріт добив майже до чужих. М’яч відскочив прямо до Савчуку, але він пробив не тільки повз воротаря, але і повз рамку.

Це була десь 88-я хвилина – забий господарі, і лідер міг би і не встигнути повернути перевагу. А так – не забиваєш ти, забивають тобі. Удар Мигунова з гарної позиції прийняв на себе Жовтюк, причому, м’яч влучив йому в руку. Можна сперечатися з приводу сучасних трактувань – чи був шанс у захисника прибрати руку, раз суперник бив з близької відстані? Але пенальті трапився, і Кисіль переграв Мозіля, хоча воротар і намагався парирувати м’яч ногами – 0: 2.

У час, що залишився м’яч встиг ще раз побувати у воротах господарів, але Кожанов забив вже після того, як і перепасували сходиш в явному офсайді Тищенко. Але на настрої лідера це не відбилося – Верес втратив очки, Десна виграла, але теж далеко. Команда Севідова зробила ще один крок до Прем’єр-ліги.

Артур Валерко, Александр Шевченко, Sport Arena

Олег Ратій: «Думаю, що гра сподобалася вболівальникам»
– Ваш коментар матчу…

– Думаю, що гра сподобалася вболівальникам. Ви знаєте чудово, що у нас виникли проблеми в обороні. У попередній грі зазнав травми Роман Мироненко. Ще раніше травмувався Володимир Найко. Центральний захисник – це дуже важлива позиція. Тут потрібна людина, яка би зіграла надійно. Сьогодні грав Микола Жовтюк. Ви самі бачили те, як складалася гра.

Погоджуюся, що команда «Іллічівець» – майстеровитіша, добре навчена. Тут вісім гравців, які пройшли через молодіжну збірну України, де я працював. Думаю, що це показник. Молодіжну збірну не пройшли Ярошенко, Кожанов, Фомін та Яворський, яких також представляти немає потреби. Рівень маріупольської команди дуже високий. Якщо брати першу лігу, то думаю, що вони переросли її рівень. Про це говорять усі тренери. Наша команда старалася. Ми навіть мали десь моменти. Наша стара хвороба… Те, що у нас розпочиналося у весняній частині, то продовжується і тепер. На жаль, ми не можемо використати ці моменти. На початку гри десь була нервозність. Хлопці помилялися у простих ситуаціях. Потім пропустили гол та трохи вирівняли гру. У другому таймі вони ще більше вирівняли. Десь вже була гострота під час стандартів. Старалися, грали. На жаль, не вийшло.

– Команді було важко уникнути хвилювання ? Перший тайм був з боку «Буковини» доволі нервозним…

– Було багато втрат у простих ситуаціях. А з такою майстровитою командою треба багато грати у відборі, рухатися. А ми втрачали м’яча…Ми просили хлопців те, щоби вони намагалися контролювати м’яч та змусити суперника порухатися. У нас, на жаль, не вийшло.

Ми розмовляли з хлопцями, заспокоювали. А їм казав, що відповідаю за результат. На жаль, це психологія. Деякі наші хлопці ще нещодавно грали у першості області. Вони гравців суперника раніше бачили лише по телевізору. А там – досвід. Молодіжна збірна…Хлопці пройшли відбірний цикл. Ви бачили у другому таймі, коли троє наших грали проти одного суперника. Він спокійно перехоплює та віддає ще точний пас.

– Дуже вдало увійшов у гру Андрій Шишигін…

– Дійсно, Андрій добре увійшов у гру. Він один із небагатьох, який не злякався написів на футболках гравців «Іллічівця». Молодець. Йому треба віддати належне. До Андрія у мене немає претензій. На жаль, у нього є упущення у техніці, однак Андрій віддасть на полі усе. До Шишигіна та Бойчука щодо самовіддачі претензій немає. Після гри з «Оболонню – Броваром» горе-журналісти, на жаль, написали про Ігоря багато непотрібних речей. На жаль, їх раніше не навчили техніці та футбольній думці.

– Щодо Ігоря Бойчука, то, напевно, вдалося подолати психологічний бар’єр, бо він потрапив до складу…

– Я багато з Ігорем спілкувався. Дякую за підтримку своїм друзям – журналістам. Зрештою, підтримали ті люди, які розбираються у футболі. Вони були впевнені, що це випадковість. Ігор зіграв у свою силу. Не гірше, не краще. Як він вміє, так він і зіграв.

– На «Буковину» очікують серйозні матчі. Чи витримають гравці у фізичному плані ?

– Будемо сподіватися на це. Завтра у нас в обід сауна. Треба щоби хлопці поновилися. Післязавтра зробимо аналіз гри та будемо спокійно готуватися. Думаю, що ми демонструємо кращу гру, аніж у перших турах. Навіть на тлі «Іллічівця» є контроль м’яча, комбінації. Хлопці намагаються грати у футбол. Це вже похвально. Ми бачили це у іграх з «Оболонню», «Арсеналом». Навіть у грі з «Полтавою» були хороші моменти. Команда вже зрозуміла нашу філософію і те, як ми хочемо грати у футбол. На жаль, поки що наша хвороба – завершальна стадія атаки. З «Оболонню» було багато моментів, тут було два моменти. Маючи у матчі з такою командою, як «Іллічівець» два моменти, треба використовувати бодай один.